Seminář v Chomutově
Únor 2014

19. Mistrovství ČR Milevsko

Filip Mcr 2015

Prvním květnovým úspěchem byla 16.5.2015 účast na 19.mistrovství republiky Allkapf-jitsu v Milevsku, kterých se prvně účastnili naši dva bojovníci Filip Strýhal a Šimon Vonášek. Nečekali jsme tedy velké úspěchy, ale Filipovi Strýhalovi se povedlo hned napoprvé vybojovat bronzovou medaili a Šimon se umístnil na krásném šestém místě z dvacetisoupeřů. Gratulujeme.

 

 Filip Simon 

V čem kluci soutěžili? Allkampf-Jitsu je bojové umění z rodiny Jiu-jitsu- tedy sebeobrana s využitím technik jak v postoji, v úchopu, na zemi, údery, kopy, škrcení i páky. Jedná se tedy o nejkomplexnější přípravu v sebeobraně.

Závody spočívají ve třech disciplínách, jejichž výsledky se zprůměrují a z celkového výsledku se vypočte pořadí. Nelze se tedy připravovat na jednu disciplínu a pouze té se věnovat.

První disciplína randori je ukázka technik se sparingem- modelových situací napadení, přičemž jedna musí být se zbraní. Zde se hodnotí reálnost obrany, včasné zareagování, načasování, dynamika technik, a zejména jejich správné provedení.

Druhá disciplína je technika přerážení desek. Donedávna se používaly dřevěné desky o tloušťce 1,5-3cm podle věku cvičence. Letos poprvé se přešlo na odpovídající plastové desky. Hodnotí se náročnost a správnost techniky. A zejména jestli se závodníkovi povede desku přelomit. To se bohužel nepovedlo Šimonovi, což se významně podepsalo na jeho pořadí.

Třetí a poslední disciplína je kata- sestava technik. Ta je však předepsaná až od vyšších technických stupňů a naši závodníci se jí prozatím neúčastnili.

Aktuální informace

  • Tréninky

    Místo a čas: Pravidelné tréninky ve školním roce...

Otevřít

Přihlášení pro členy sdružení