Seminář v Chomutově
Únor 2014

Ondra Ballada dvojnásobným mistrem republiky

Open Fighting - Plzeň - Ondra BalladaNovostrašecký oddíl Kuma Jutsu Nové Strašecí se účastnil svých prvních závodů- 13. Mistrovství ČR v AKJ Open Fighting & hard kata 2014

8.11.2014 se do Plzně sjelo přes sto šedesát soutěžících na 13. Open Fighting a Hard kata - Mistrovství ČR v Sebeobranném systému Allkampf-Jitsu. Setkali se zde vyznavači sebeobranných systémů Allkampf-Jitsu, Jiu Jitsu, Brazilského Jiu Jitsu, karate Shoto Kan, Shito Ryu, Shiro Kan, Judo, Valetudo a MMA z celé České republiky. Na čtyřech zápasištích se soutěžilo ve třech disciplínách. V dopoledních hodinách se konala soutěž Hard formy-kata, kde závodníci ve dvou kolech předváděli povinné sestavy karate stylů Shoto Kan, Shito Ryu, Shiro Kan a Allkampf-Jistu dle jejich zaměření. Poprvé se zde hodnotilo praporkovým systémem obdobně jako v karate, kdy více praporků v barvě strany závodníka znamená vítězství a postupem v rozpisu určuje pořadí jednotlivců.

Náš oddíl reprezentovalo 5 bojovníků. Především kategorii mužů do 69 kg ovládl náš Ondra Ballada, který v obou disciplínách vyhrál celkem šest zápasů a bez jediné porážky získal dvě zlaté. V Hard formách do 15 let poprvé závodila Anna Vonášková. Dvakrát zvítězila a v bojích o medaile těsně (1 rozhodčí byl pro, dva pro soupeře) prohrála. Obsadila tedy krásné 4 místo. Jakub Toužimský v fighting junioři do 62 kg svůj první zápas vyhrál, tím se dostal do první čtyřky a bojoval o medaile. Bohužel pak se mu již nevedlo a v dalších zápasech neuspěl. Tedy také krásné čtvrté místo. Jirka Toužimský v kategorii do 14 let do 42 kg měl smůlu, první kolo bylo vyřazovací kvůli vysokému počtu závodníků. V tomto zápase těsně o dva body nevyhrál a soutěž pro něj skončila. V kategorii chlapci do 14 let do 35 kg Šimon Vonášek měl v prvním zápase jasnou převahu. Bohužel kvůli dvěma technickým chybám získal soupeř těsně o dva body více a zvítězil. V druhém zápase měl soupeř převahu.

Celkově se náš Novostrašecký oddíl umístil na svých prvních závodech na 11 místě z 25 oddílů. Naše první závody se tedy povedly a posunuly naše zkušenosti na vyšší úroveň. Poděkování patří zejména rodičům kteří nás v naší aktivitě podporují.

V tuto chvíli se již těšíme na seminář sebeobrany v Plzni, kde se se svými kamarády z ostatních klubů uvidíme a ti kteří budou připraveni na vyšší technický stupeň se pokusí prokázat své nabyté znalosti na zkoušce technické vyspělosti.

Aktuální informace

Otevřít

Přihlášení pro členy sdružení